2014-09-16

#100 Janet Bond Brill - "Obniż swój cholesterol"Janet Bond Brill | Obniż swój cholesterol | Wydanictwo Vital | 356
(tutaj kupisz ten tytuł)

W związku z zmianą trybu życia na szybszy większość z nas, ludzi, nie ma czasu na zdrowe odżywianie. To smutne, bo osoby te narażone są na choroby związane z sercem, czy też podwyższeniem cholesterolu we krwi, co może prowadzić do okropnych skutków takich jak zawały. To, że cholesterol jest w naszym organizmie nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak najgorzej, gdy jego poziom jest zawyżony. Wówczas należy udać się do lekarza by przepisał odpowiednie leki i… żyć z nimi, bo nie ma innego sposobu.

Dr Janet Bond Brill w swojej książce zawarła 10 sposobów, w dodatku bez użycia leków, które prawdopodobnie pomogą w obniżeniu cholesterolu. Jednak moje pytanie brzmi, czy taka metoda sprawdzi się w dzisiejszych, szybkich czasach?

W pierwszej części tej publikacji autorka porusza istotny temat, a mianowicie wprowadza zainteresowane osoby w swój, medyczny świat. Odpowiada na typowe i częste pytania a także tłumaczy zawiłość dotyczące poziomu cholesterolu we krwi. To wcale nie jest takie łatwe, a jednak po przeczytaniu nasze zaciemnienie zostaje usunięte i możemy rozkoszować się nowo zdobytą wiedzą. To tyle w pierwszej części. Następna, druga, poświęcona jest temu, co jest głównym tematem, a mianowicie 10 sposobów na obniżenie cholesterolu. Faktycznie składa się on z dziesięciu metod, które są naprawdę proste i łatwo je wcielić w życie każdej osoby. Oprócz tych dwóch części w publikacji dostępne jest 5 dodatków, które jeszcze bardziej pomagają zaznajomić się z tematem.

Obniż swój cholesterol ma kilka plusów. Pierwszym i chyba największym jest to, że treść zawarta jest w różnoraki sposób. To nie tylko linijki tekstu ciągnące się w nieskończoność, lecz również tabele, ilustracje oraz ciekawostki. Do niektórych omawianych tematów autorka nawet dołączyła linki z adresami stron internetowych, na których można zgłębić swoją wiedzę. Pani Brill ułożyła przykładowe plany dnia, jadłospisy oraz przepisy na dania, które warto spożywać. Są one zdrowe, pełne składników odżywczych, a także wegetariańskie. Zauważyłam, że większości publikacji tego typu skupia się na diecie wegetariańskiej. Moim zdaniem powinno wziąć się też pod uwagę osoby jedzące mięso, ponieważ znam osoby, dla których ten składnik to najlepsze, co istnieje, a zmuszanie takiego kogoś do życia bez surowców pochodzenia zwierzęcego to męka.


Moim zdaniem poradnik ten jest godzien uwagi. Osoby borykające się z cholesterolem w całkowicie naturalny sposób będą miały szansę go obniżyć, co wpłynie świetnie na organizm. Nie lubię faszerować się tonami leków, więc gdy to wasze początki z omawianym na łamach książki problemem zachęcam Was do sięgnięcia po niego i wyniesienia całkiem przydatnych informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz