2014-07-09

Kapturek poleca, czyli co ciekawego w lipcu.
~***~


 

Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany. Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem?Wielki Błękit to ostatni tom oszałamiającej trylogii Veroniki Rossi. Autorka stworzyła niezwykły, pełen okrucieństwa i piękna świat – niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction. Zanurz się w eterycznej historii, pokochasz ją od pierwszej strony.
DATA: 16/07/2014

Urokliwa opowieść o właścicielu przytulnej, ale kiepsko prosperującej księgarenki, który próbuje poskładać życie na nowo po śmierci żony. Odnalezienie porzuconej między książkami dwuletniej dziewczynki-sieroty i spotkanie z energiczną przedstawicielką małego wydawnictwa wywróci jego świat do góry nogami. Pogodna opowieść o tym, że zawsze jest czas na nowy początek.
DATA: 23/07/2014

W swojej księgarni – o wiele mówiącej nazwie Apteka Literacka – Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty. Umiejętnie rozpoznaje, co ktoś nosi w sercu, i proponuje odpowiednią fabułę na konkretny problem. Nie potrafi jednak uleczyć własnego cierpienia, które zaczęło się pewnej nocy wiele lat temu, kiedy odeszła od niego ukochana kobieta. Wszystko się zmienia, gdy Jean w końcu otwiera pozostawiony przez nią list. Wcześniej nie miał odwagi go przeczytać. . . Zachwycająca historia o miłości, która przywraca do życia
DATA: 30/07/2014

Wszystko w życiu Rachel układało się idealnie, nim wydarzył się tamten straszny wypadek. Jedna chwila przekreśliła obietnicę szczęśliwej przyszłości. Tego dnia jej świat rozpadł się na kawałki. Straciła najlepszego przyjaciela, ukochanego, poczucie sensu i ... Stop! Zacznijmy jeszcze raz, jakby to co złe nigdy się nie wydarzyło... Pewnego dnia Rachel budzi się i z zaskoczeniem odkrywa, że złe rzeczy z jej niedalekiej przeszłości nie miały miejsca. Wszystko, co utraciła w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, jest wciąż w zasięgu ręki: szczęśliwy związek, wymarzona posada, grupka przyjaciół. Czyżby los ofiarował jej drugą szansę? Czy znalazła się w jakimś innym, przedziwnym, ale szczęśliwym wymiarze? Kto lub co stoi za tą niewytłumaczalną przemianą jej życia? Poruszająca, magiczna opowieść. Nadzwyczajny debiut Dani Atkins, który zachwycił i wzruszył czytelniczki na całym świecie.
DATA: 30/07/2014

Oraz jedno wydarzenie kulturowe, na które niestety nie będę mogła przybyć, ale może ktoś z Was skorzysta. W dniach 18-20/07/2014 w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. Pierwszego dnia zagra mój ulubiony polski zespół - Luxtorpeda. Co prawda byłam na ich koncercie już w tym roku, ale z wieeelką chęcią poszłabym raz jeszcze. Więcej informacji pod tym linkiem.


12 komentarzy:

 1. Nie mogę się doczekać aż w moje ręce wpadnie Wielki Błękit <3

  OdpowiedzUsuń
 2. "Między książkami" i "Lawendowy pokój" brzmią bardzo podobnie O.o

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać "Wielkiego błękitu" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytałabym "Drugą szansę".

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczekuję ''Wielkiego Błękitu'', bo poprzednie tomy były bardzo dobre :)
  Pozdrawiam
  Weronika

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widzę lawendowe pole na okładce od razu jestem zainteresowana:D nie wiem dlaczego :D To jakiś taki kojący widok:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zazwyczaj powstrzymam sie do recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej "Lawendowy pokój" mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zastanawiałam się czy iść na GDM, w końcu to w moim mieście, ale w tym roku chyba nie pójdę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właściwie to tylko pierwsza pozycja jest "dla mnie" i nawet mam już za sobą pierwszą część serii. Pozostało mi więc czekać i w tym czasie nadrobić drugi tom. :)
  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. "Drugą szansę" z chęcią przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie widzę nic dla Ciebie, ale Tobie życzę, abyś wszystko dorwała w atrakcyjnych cenach!

  OdpowiedzUsuń